اخبار

از دیرباز تاکنون شیاتسو یکی از گونه‌های ماساژدرمانی در ژاپن بوده است. قدرت درمانی این ماساژ آنقدر بالا بوده که به آن از حیث بی‌نقص و صحیح بودن، هنر می‌گویند. در ماساژ شیاتسو از دست، بازوها، پاها و حتی انگشتان پا برای اعمال فشار بر روی مریدین‌ها (مسیرهای انرژی بدن) استفاده می‌شود. برخی ماساژورها نیز از تکنیک‌های متفاوت دیگری همچون حرکت‌های شبه‌ رقص، برای اعمال فشار و کشش مستقیم بر مریدین‌ها استفاده می‌کنند.

ماساژ تویی‌نا (Tui Na) یکی از رایج‌ترین ماساژهای طب فشاری، ماساژ باستانی چینی Tui Na است که طیف گسترده‌ای از حرکات کششی را شامل می‌شود. بسیاری از ای تکنیک‌ها شبیه به سبک‌های غربی ماساژ، مانند به آرامی حرکت دادن (GLIDING) ، مالیدن، غلتاندن، کشیدن و ضربه زدن، است. همچنین تحریک نقاط فشار (آکیوپوینت) با استفاده از بندانگشتان دست، کف دست، انگشتان و انگشتان شست انجام می شود. این ماساژ می‌تواند برای دردها و گرفتگی‌های نقاط مشخصی از بدن، بسیار مفید واقع شود.

از چند سال قبل فیش‌اسپا به عنوان اولین روش‌های برطرف کردن تنش و حتی پاکسازی پوست و انگشتان پا در بیشتر آرایشگاه‌های کوچک و بزرگ شهر راه‌اندازی شد. در این روش فرد پای خود را درون یونیت‌های مخصوص فیش اسپا گذاشته و ماهی‌ها به سرعت دور پای شما جمع می‌شوند و با شناسایی بخش‌های خشک و مرده پوست‌تان با حالت مکش سلول‌های ضعیف و زبر شده را جدا کرده و از آنها تغذیه می‌کنند. در این روش علاوه بر اینکه در مدتی کوتاهی لطافت به پوست پای شما برمی‌گردد، اضطراب و تنش‌ها خارج و با ایجاد حسی جالب و تکرار نشدنی با ماهی‌ها به آرامشی خاطره‌انگیز خواهید رسید.